. Mám za to, Živote, že po sobě necháváš mnoho smrtí; bezpochyby i já zemřel, a to nejméně desettisíckrát předtím..

Červen 2006

Jak vzniká závislost na sektě?

26. června 2006 v 23:34 sekty, manipulace, náboženství
Psychický stav obětí sekt a obětí jiných závislostí se nijak neliší. Stejně jako při drogové závislosti začíná všechno i zde fantastickým "šlehem", báječným zážitkem zcela zvláštního druhu. Všechny problémy se najednou zdají vyřešené, osobní vztahy jsou zase v naprostém pořádku, všechny potíže jsou rázem tytam. Podobně jako po první dávce heroinu si konzument i po první návštěvě ve skupině připadá jako v sedmém nebi. "Je to fantastické! Ti lidé jsou všichni bezvadní! A jak jsou všichni milí!" Obět je fascinované, zmatená, nadšená a přesvědčená že už se drápkem zachytila za cípeček věčné spásy.


Vánoce

25. června 2006 v 13:36 povídky
" Tak chceš mi o tom vyprávět?" řekla postava sedící v křesle a dívala se směrem k oknu. Tam seděla schoulená dívka a hlavu měla zarytou v kolenech. V hlavě měla prázdno, na nic nemyslela, jen tak seděla. Po dané otázce zvedla hlavu a koukla se na muže který jí otázku položil. " Jestli nechceš budu to akceptovat, nic jiného mi totiž asi nezbude." pousmál se lehce muž a dívka na něj nechápavě koukala.

sexuální úchylky

25. června 2006 v 13:30 sexuální úchylky
Nozofilie: Lékařské slovníky tak charakterizují touhu po tom být nevyléčitelně nemocný. Sexuologické slovníky tuto definici rozšiřují takto: Nozofilové jsou sexuálně fascinováni člověkem, který má smrtelnou nemoc.

pláč

23. června 2006 v 18:54
Každý z nás někdy pláče a každý hledá někoho, jehož láska bude trvat věčně..

černá díra

23. června 2006 v 18:05 černá díra
Černá díra není vidět. Skrývá se uvnitř tzv. "horizontu událostí", sféry, která ji obklopuje a kde je prostor tak zakřiven, že ani světlo nemůže uniknout. Všechno co do sebe černá díra vtáhla, zůstává pohřbeno uvnitř. Horizont také brání vnějšímu pohledu na fyzikální singularitu, ketou má díra ve svém středu.


jin jang

10. června 2006 v 16:46 jin jang
Zlo nemůže existovat bez dobra a naopak.


farmaceutické testy

8. června 2006 v 17:54 týrání zvířat
Mnoho lidí předpokládá, že testy na zvířatech jsou nutné, kdykoliv se zkouší nový lék. Toto je jeden z největších omylů civilizované společnosti. Mnoho látek škodících zvířatům nepředstavuje pro lidi žádné nebezpečí, a naopak látky smrtelně jedovaté pro lidi mohou být mnoha zvířaty beztrestně konzumovány. Jedině klinické testy na lidech jsou průkazné.. Testy na zvířatech neposkytují dostatek informací a často mohou vést ke zcestným a nesprávným závěrům.

týrání zvířat

8. června 2006 v 17:20 týrání zvířat
Stále častěji se ve sdělovacích prostředcích objevují zprávy o týraných a utýraných hospodářských zvířatech. Otřesné záběry na odrohované krávy - krvácející rány na jejich hlavách, zákroky provádějí "odborníci" jemným chirurgickým nástrojem - motorovou pilou a poté tvrdí, že je to nebolelo.. stačilo se na ně podívat!

patroni

7. června 2006 v 16:10 andělé
Existuje mnoho andělů, kteří vládnou přírodním živlům, jako je déšť a vítr, nebo určitým vlastnostem, například síle a moudrosti. Tito andělé se nazývají patroni..

neděle

6. června 2006 v 21:28 povídky
V pokoji bylo šero a zima, po celém pokoji bylo hrobové ticho. Místností se do všech koutů rozprostírala nevyřčená otázka. Sandra seděla na posteli s hlavou v dlaních, nevěděla jak už dlouho takhle sedí a přemýšlí jen nad tou jedinou věcí. Tiše zvedla hlavu a podívala se na probouzející město. Dívala se a přemýšlela nad osudy těch pár lidí kteří jednou za dlouhou dobu prošli po deštěm zmáčených chodnících. Přitiskla čelo ke studenému oknu a její pohled sklouznul za město, tam, kde je les, hřbitov..

ach jo

2. června 2006 v 21:51
chtěla bych aby to bylo jako dřív..:(

dívka

2. června 2006 v 15:15 povídky
Byl konec srpna a ospalé slunce které se sklánělo v dálce vydávalo pár posledních paprsků. Studený vítr si pohrával s korunami stromů a trávou která obklopovala dívku sedící u řeky. Tiše seděla a smutně se koukala na druhou stranu řeky.gloomy sundy

2. června 2006 v 8:23 gloomy sunday
Sunday is gloomy

píseň sebevrahů

2. června 2006 v 8:13 | teressska.blog.cz |  gloomy sunday
Tak k téhle krásné písničce se váže až neuvěřitelný příběh.
Rezsô Seress se narodil v roce 1899. Živil se skládáním barových písní, sám se naučil hrát na piano a vystupoval po budapešťských kabaretech. Na konci roku 1932 se rozešel se svou přítelkyní, ketrá si přála, aby se živil nějakým seriózním zaměstnáním. Krátce nato Rezsô složil s textařem Lászlem Javórem složil píseň Ponurá neděle (orig. Szomorú Vasárnap), pravděpodopně tu nejdepresivnější píseň, která byla kdy napsána. Rezsô v písni vyjádřil své životní neúspěchy a zvláštnm způsobem do ní zakódoval pocity mnoha ztracených, nešťasně zamilovaných a osamocených lidí.